Karate z elementami samoobrony

Prowadzący

kamil_krygowskiKamil Krygowski
Magister Akademii Wychowania fizycznego we Wrocławiu ze specjalnością organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży. Kamil ukończył kurs instruktora karate kyokushin w Kieleckim Klubie Karate Kyokushin. Jest również instruktorem samoobrony oraz kulturystyki. Posiada stopień mistrzowski czarny pas 1 dan w karate kyokushin.
„Moja przygoda z karate rozpoczęła się gdy miałem 5 lat, to tylko potwierdza moje zdanie, iż przygodę z karate można i warto zacząć już w wieku kilku lat”.
Na co dzień Kamil pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej, liceum i gimnazjum. Od kilku lat jako instruktor/opiekun uczestniczy w obozach, zgrupowaniach seminariach i zielonych szkołach Prowadzi również zajęcia z elementami karate w warszawskich przedszkolach.

 

Opis zajęć

Karate kyokushin jest sztuką samoobrony, która wyodrębniła się z uprawianego w Japonii budo (sztuka wojenna). Jest oparte na sztuce walki bez użycia broni. Skupia się ono na rozwijaniu ludzkiego charakteru do takiego poziomu, że zwycięstwo nad przeciwnikiem jest osiągane bez użycia przemocy.
Każdy trening rozpoczynamy od szerokiej gamy ćwiczeń ogólnych, poprawiających zdolności motoryczne organizmu – siłę, szybkość, wytrzymałość, gibkość, koordynację oraz naukę podstawowych technik karate. Stopniowo zwiększa się obciążenia i ukierunkowuje trening na samoobronę lub walkę sportową.
Dziecko uczy się dyscypliny, pokory i szacunku do innych. Już głęboki ukłon rozpoczynający i kończący ćwiczenia jest symbolem szacunku dla drugiego człowieka. Tylko systematyczny trening pozwoli na osiągnięcie wewnętrznej dyscypliny, rozwinie zdolności umysłowe i ciała, a także pogłębi właściwości ducha.
Na zajęciach oprócz podstaw karate poznacie również techniki samoobrony. Będziemy poruszać wątki bliskie Waszemu życiu, powiemy i pokażemy sobie jak reagować w sytuacjach ekstremalnego zagrożenia, jak mówić „NIE” oraz jak unikać zaczepek w szkole i na podwórku, co robić gdy na ulicy zaczepiają nas podejrzani dorośli.
Chcesz by Twoje dziecko znało podstawy samoobrony? Wiedziało jak wyczuwać zagrożenia i jak zachować się w takich sytuacjach ? Koniecznie zapisz je na moje zajęcia !!!!

karate karate_01

 

 

Spotykamy się

Grupa I : poniedziałki 16:45 – 17:15
Grupa II : poniedziałki 17:20 – 18:05
Grupa III: poniedziałki 18:10 – 19:10

 

Dla kogo?

zajecia_dla_dzieci

Grupa I : grupa początkująca 3,5-5 lat
Grupa II : grupa zaawansowana 5,5- 7 lat
Grupa III: grupa zaawansowana  8- 12 lat

 

Cena zajęć

PAKIET 4 ZAJĘĆ [miesiąc] 30 minut – 100 zł

45 minut – 120 zł

JEDNORAZOWE WEJŚCIE [zajęcia pokazowe] 30 zł

35 zł

Partnerzy